תמונת מופע: לילה אחד מרקוביץ  - בית לסין

לילה אחד מרקוביץ - בית לסין

הצגות תיאטרון
היכל התרבות נס-ציונה (מפת הגעה)
רביעי, 12 פברואר 2020 20:30
משך 60 דקות
מחיר 85 עד 170 ₪

פרטי ההצגה

לילה אחד, מרקוביץ'

מחזה ישראלי חדש מאת יואב שוטן-גושן ועירד רובינשטיין

עפ"י ספרה של איילת גונדר-גושן

בימוי: עירד רובינשטיין

תפאורה: פולינה אדמוב  / תלבושות: יהודית אהרון  /  מוסיקה: רועי ירקוני  /  תאורה: זיו וולושין  /  תנועה: עמית זמיר

משתתפים: אגם רודברג, תום חגי, קובי פרג', יובל ינאי, אנה דוברוביצקי, דור ברנס, מור חנסון, מור בן דוד, תומר יוסף, יעקב סולדטוב, דניה לנדסברג, שחר כספי

 

ערב קום המדינה, ספינה ועליה עשרים גברים צעירים, יוצאת לאירופה בדרך למבצע סודי. מעבר לים ממתינות להם עשרים נשים צעירות אותן לא פגשו מעולם. המטרה: חתונה פיקטיבית, שתאפשר לנשים להימלט מאדמת אירופה הבוערת, ותעקוף את איסור המנדט הבריטי על הכניסה לפלשתינה. בין גיבורי המחתרת שיוצאים למבצע, נגרר גם יעקב מרקוביץ', איש זניח לכל הדעות, שמוצא עצמו נשוי לבלה זייגרמן, האשה היפה ביותר שנראתה בארץ. כשכולם מגיעים ארצה להתיר את הנישואים, מרקוביץ' מסרב לתת לבלה גט. בלה יוצאת למלחמה על חירותה, ומרקוביץ' ממולה, נלחם על האהבה.

מחזה ישראלי חדש וססגוני על ראשית ההתיישבות, המצייר מחדש את אחד הפרקים המרתקים במיתולוגיה של הארץ הזו. עובדות היסטוריות ופנטזיה מתערבבות ללא היכר, לוחמי מחתרת אמיצים מסתחררים מנשים עם ריח תפוז, וחלוצות דוקרות ופוצעות מחזרים.

 

עיבוד תוסס לרומן עטור השבחים מאת איילת גונדר-גושן, מהקולות החשובים בספרות הישראלית העכשיווית. 'לילה אחד, מרקוביץ' זכה בפרס ספיר ובשלל פרסים ברחבי העולם, תורגם לשש-עשרה שפות, וזכה לביקורות מהללות.

 

בחירת כרטיסים

מערכת כרטיסים מערכת למכירת כרטיסים